Včeliště podcast

Komerční banka přišla v rámci nové éry bankovnictví s moderním webcopy s přesahem do UX a UI, díky čemuž vyhrála třetí místo v soutěži WEBTOP100. Content designerka Komerční banky Michaela Čekanová nám přišla ukázat, jak vznikal nový copy style guide a v čem při psaní pomáhá, jak propojují copywriting a SEO a mnoho dalšího. Pokud vás zajímá, jak na copywriting, který osloví publikum a zajistí vám pěkné pozice ve výsledcích vyhledávání, poslechněte si podcast s Michaelou.

Direct download: kafe-a-marketing-s-michaelou-cekanovou-vceliste-podcast-72.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:19am EDT

Proč a jak je vhodné rebrandovat, aby vás to nepoložilo? Foodora se úspěšně transformovala z Dáme jídlo a její brand architect Sabina Erbanová nám prozradila detaily ze zákulisí. Poslechněte si praktické rady, které vám mohou pomoci ke zdařilému rebrandingu.

Direct download: kafe-a-marketing-se-sabinou-erbanovou-vceliste-podcast-71.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:31pm EDT

Ivo Mrena ze Shoptetu nám ukázal statistiky a tvrdá data, ke kterým se e-shopař běžně nedostane. Seznámil nás s dlouhodobým vývojem české e-commerce a poskytnul perspektivu celého trhu, díky níž si lze plánovat případný rozvoj podnikání.

Direct download: kafe-a-marketing-s-ivem-mrenou-vceliste-podcast-71.mp3
Category:marketing -- posted at: 2:53am EDT

Marketingová a PR specialistka z nejrychleji rostoucí české crowdfundingové platformy Donio Cristina Carmen Baron nás přišla zasvětit do tajů crowdfundingu. Kromě rad a doporučení ohledně crowdfundingových projektů zazněly také zákulisní informace o Donio.

Direct download: kafe-a-marketing-s-cristinou-baron-vceliste-podcast-69.mp3
Category:marketing -- posted at: 3:52pm EDT

Investiční platforma Portu si i přes nejistou dobu získává důvěru dalších a dalších klientů, a to díky propracovanému obsahovému marketingu. Marketingový ředitel Portu Ondřej Karanský nám prozradil podrobnosti.

Direct download: kafe-a-marketing-s-ondrejem-karanskym-vceliste-podcast-68.mp3
Category:marketing -- posted at: 3:59am EDT

Jan Romportl je expert na umělou inteligenci, a tak není divu, že právě on nám přišel vysvětlit, proč se teď AI dostala tak do popředí a jak ovlivní budoucnost nás, marketérů.

Direct download: kafe-a-marketing-s-janem-romportlem-vceliste-podcast-67.mp3
Category:marketing -- posted at: 9:32am EDT

Radoslav Conev z e-shopu Bioruza.sk nasbíral bohaté zkušenosti ve světě online tržišť a přišel se o ně s námi podělit. Vysvětlil, jak marketplaces fungují, pro koho (ne)jsou vhodná a mnoho dalšího. Věděli jste, že internetová tržiště jako Amazon a eBay tvoří v evropském e-commerce až 40 % obratu? V Česku jejich kouzlo objevila už pětina online prodejců a toto číslo pravděpodobně poroste. Marketplaces jsou totiž i pro menší e-shopy skvělou příležitostí, kterou Radoslav chytil a nepustil.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Radoslavem-Conevem-Vceliste-podcast-66.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:52am EDT

Lubor pracuje v marketingu už téměř 20 let, přičemž od roku 2015 se aktivně věnuje oblasti HR marketingu. Pod jeho vedením dosud vzniklo více než 500 úspěšných kampaní. Lubor také pravidelně přednáší a v rámci agentury WORKOHOLIX konzultuje marketingovou problematiku. Díky němu jsme se v březnu dozvěděli, jak na tvorbu HR kampaní a které propagační kanály jsou pro ně nejefektivnější. Lubor je upřímný a říká věci na rovinu, takže nechyběly ani konkrétní ukázky a rady ověřené v praxi. 

Direct download: Kafe-a-marketing-Lubor-Maly-Vceliste-podcast65.mp3
Category:marketing -- posted at: 9:56am EDT

Dá se podcast využít v podnikání? A jak s ním vůbec začít? To a mnoho dalšího nám prozradil Adam Dunovský, co-host podcastu Brocast, který v posledních letech získal několik cen, včetně 1. místa v anketě Podcast roku. Brocast natáčí Adam společně se svým bratrem Tomášem už čtyři roky a pravidelně zdolávají nejvyšší příčky poslechovosti díky více než 2 milionům zhlédnutí/poslechů měsíčně. Mimo to se Adam významně podílí na podcastech Cesta s EY a Cukrfree. Kdo jiný by nám tedy mohl vysvětlit fungování tohoto velmi oblíbeného formátu než právě on? 


Marketingové novinky a zajímavé články ze světa obsahového marketingu, e-mailingu, SEO, výkonnostní reklamy a sociálních sítí, které nás zaujaly ve Včelišti.

Mimo jiné se podíváme na:

 • případovou SEO studii,
 • novou sociální síť Mastodon,
 • novinky v Google Ads,
 • transakční e-maily a jejich důležitost, 
 • nastavení frekvence Youtube reklam, 
 • novinky na Instragramu,
 • statistiky nákupů Black Friday. 
Direct download: zaujalo-nas-ve-vcelisti-ze-sveta-marketingu-2.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:13pm EDT

Říjnové Kafe a marketing navštívil sympatický Adam Pýcha z Knihy Dobrovský. Společně s Josefem Řezníčkem probrali kompletní fungování e-shopu včetně jeho propagace. 

Jaká témata konkrétně probrali?

 • Z kolika lidí se skládá Adamův marketingový tým.
 • Co je potřeba udělat pro to, aby kniha vyšla, kdy má, a aby se prodávala. 

 • Jak Adam rozpoznává mezi tisíci vydanými knihami ty úspěšné. 

 • V čem spočívá síla facebookové skupiny a jaký byl její historický vznik.

 • Proč pracovat s mikroinfluecery a jak je dostat k tomu, aby značkou žili.            

 • Jak funguje marketing na samotných prodejnách.

 • Pořádání eventů pro ambasadory značky. 

 • A mnoho dalšího. 

Direct download: kafe-a-marketing-adam-pycha-vceliste-podcast-63.mp3
Category:marketing -- posted at: 6:47am EDT

Marketingové novinky a zajímavé články ze světa obsahového marketingu, e-mailingu, SEO, výkonnostní reklamy a sociálních sítí, které nás zaujaly ve Včelišti.

Mimo jiné se podíváme na:

 • nákup odkazů,
 • novinky v Google Analytics 4,
 • sklik Black Friday,
 • Ecomail novinky, 
 • prioritizace e-mailů,
 • případová studie Unuo e-mailing.
Direct download: zaujalo-nas-ve-vcelisti-ze-sveta-marketingu-1.mp3
Category:marketing -- posted at: 10:17am EDT

Nastavení cookie lišty je velmi oblíbené slovní spojení, které od začátku roku 2022 velmi rezonuje celým online světem. Právě proto si toto téma zvolil i Josef Řezníček jako přednášku pro studenty Vysoké školy ekonomické v Praze v rámci akce Absolvenské středy. Díky této akci mají studenti možnost poznat člověka, který absolvoval studium na Vysoké škole ekonomické a připravil si pro ně zajímavou přednášku.

Direct download: Prednaska_stret_marketeru_a_ochrany_osobnich_udaju_verze_2022.mp3
Category:marketing -- posted at: 8:00am EDT

V létě 2017 začínali na zelené louce jako Pivovínomarmeláda. Jak se z téhle zkušební verze Scuku stalo během 5 let největší online farmářské tržiště v České republice? Zákulisí nám poodhalil marketingový ředitel Scuku Lukáš Balek. Podívali jsme se jak na  tvrdá data a konkrétní výsledky, tak i na cestu, kterou tahle nadšená a postupně se rozrůstající parta absolvovala od začátku svého vzniku. S jakými nesnázemi se potýkali a co je drželo nad vodou? 

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Lukasem-Balkem-vceliste-podcast-62.mp3
Category:general -- posted at: 7:57am EDT

Jak rozjet kávový e-shop od nuly až k dnešnímu třináctimilionovému ročnímu obratu? Kafe a marketing dostojí v únoru svému názvu: naše pozvání přijal Jan Houdek, spolumajitel e-shopu Dokonalá káva, který cílí na domácí nadšence přípravy espressa. Čím firma vyniká v záplavě konkurence a jak vybudovat vlastní značku kávy? Na čem stojí jejich obsahový marketing a co konkrétně přináší? Je blog přežitek? A jak se kávový byznys od roku 2020 s příchodem pandemie proměnil?Direct download: Kafe-a-marketing-s-Janem-Houdkem-vceliste-podcast-61.mp3
Category:marketing -- posted at: 8:30am EDT

Jak vypadá marketing, který má koule? Inspiraci jsme načerpali od Lucie Petrákové, marketingové ředitelky Železné koule. Jak se tahle neobyčejná online i offline tělocvična liší od běžných fitness center, kdo je její cílovka a jaký tón komunikace jim funguje? S Lucií jsme mluvili o tom, jak budovat komunitu, jakou roli hraje v koulím marketingu podcast, blog a sociální sítě nebo díky jaké strategii se téhle zapálené partě loni podařilo vybrat v crowdfundingové kampani na HitHitu téměř 7 milionů korun.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Lucii-Petrakovou-vceliste-podcast-60.mp3
Category:marketing -- posted at: 10:17am EDT

Je marketing e-shopu ZahradniZabava.cz stejně hravý a originální jako jeho sortiment? Jak se daří na trhu české rodinné firmě vyrábějící dřevěné venkovní hry a jaké marketingové fígle má v rukávu? O tom si v listopadovém Kafi a marketingu popovídáme s jejím zakladatelem Ondřejem Vrabcem.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Ondrejem-Vrabcem-vceliste-podcast-59.mp3
Category:marketing -- posted at: 7:01am EDT

Co stojí za úspěchem startupu, který propojuje ekologii a lásku ke čtení? Hostem říjnového Kafe a marketingu byl jeden z nejmladších českých podnikatelů Tadeáš Kula, CEO a zakladatel Reknih, který se s námi podělil o konkrétní marketingové strategie, výsledky i ukázky povedených kampaní. Jakou roli hraje podpora investorů, spolupráce se Zásilkovnou a influencer marketing? Jak Reknihy vnímají konkurenci a co jim funguje na sociálních sítích nebo v e-mailingu?

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Tadeasem-Kulou-vceliste-podcast-58.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:09am EDT

Jak se dělá marketing v největším českém e-shopu s pánským spodním prádlem? Ruslan Skopal, CEO Trenýrkárna.cz, se s námi podělil o zákulisí budování značky, co funguje a nefunguje při spolupráci s influencery nebo jak sestavit media plán. Řeč byla i o marketingu na sociálních sítích, offline marketingu nebo expanzi do zahraničí.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Ruslanem-Skopalem-vceliste-podcast-57.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:47am EDT

S Jaroslavem, který v UrbanStore a Bibloo řídí na pozici CMO marketing, jsme v červnu nahlédli do zákulisí fashion marketingu. Povídali jsme si mimo jiné i o konkurenci na online módním trhu, slevách, rozpočtu, marketingových fíglech i spolupráci s influencery.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Jaroslavem-Kauckym-vceliste-podcast-56.mp3
Category:marketing -- posted at: 9:59am EDT

Jak funguje marketing v obchodě s hudebními nástroji? Které kanály se osvědčily, a co se naopak úplně nepovedlo? Nejen o tom jsme si povídali s Filipem Černým, marketingovým ředitelem Kytary.cz. Filip nám prozradil třeba i to, jak expandovat na další evropské trhy a dosáhnout miliardového obratu. Poodhalil také výhody a nevýhody vlastního e-shopového řešení.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Filipem-Cernym-vceliste-podcast-55.mp3
Category:marketing -- posted at: 8:31am EDT

V čem je Zásilkovna jiná než ostatní doručovatelé? Co ji odlišuje a s jakými výsledky? To prozradil Milan Šmíd, CMO skupiny Packeta, pod kterou spadá česká Zásilkovna, na dubnovém Kafi a marketingu. Mluvil třeba i o tom, jaký marketing zvolili ve vztahu k e-shopům, výdejním místům, zákazníkům a zaměstnancům. Dále s námi sdílel, jak skupina expanduje do dalších zemí a jak marketingovou strategii tyto země přejímají.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Milanem-Smidem-vceliste-podcast-54.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:46am EDT

Jaké jsou výhody a úskalí marketingu v neziskovém sektoru oproti komerční sféře a jak najít balanc mezi poutavým a hlubokým obsahem? V březnovém live streamu jsme přivítali Annu Zemanovou, která nám prozradila, na čem je postavený marketing projektu Díky, že můžem, jak pracují s omezeným budgetem, jak se jim podařilo převést oslavy 17. listopadu do onlinu a s jakými výsledky. Podělila se s námi o tipy pro organický dosah na sociálních sítích nebo o zákulisí konceptu esenbáka Jonáše na TikToku.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Annou-Zemanovou-vceliste-podcast-53.mp3
Category:marketing -- posted at: 6:36am EDT

Na čem je postavený marketing úspěšné e-mailingové platformy a jaké jsou jeho silné a slabé stránky? Hostem únorového live streamu byl Jakub Stupka, spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti Ecomail. Prozradil nám také, jak je možné vybudovat start-up i bez investora, jakými způsoby se jim osvědčilo posilovat značku nebo jak se liší marketing tažený produktem od produktu taženého marketingem – a co z toho funguje Ecomailu lépe.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Jakubem-Stupkou-vceliste-podcast-52.mp3
Category:marketing -- posted at: 8:50am EDT

Na další online Kafe a marketing přijali pozvání hned 2 hosté - Jan Skalický a Roman Dobiáš. Jan je marketingovým ředitelem e-shopu 4home.cz, Roman vede českou pobočku společnosti Dognet. Spolu tvoří sehrané affiliate duo s mnohaletými zkušenostmi a právě o affiliate marketingu se rozpovídali v dalším díle Kafe a marketingu.

 

 


Ondřej hovořil o tom, jak se mu daří vynikat mezi advokátními kancelářemi tím, že nabízí právní služby zcela online. Klíč úspěchu vidí v dobře strukturovaných webových stránkách a nabídce služeb, která odpovídá poptávce. Stejně tak dobře mu vychází i sázka na obsahový marketing a přirozenou návštěvnost z vyhledávačů. O tom a ještě o mnohém dalším si Ondřej povídal s Josefem Řezníčkem. Udělejte si chvilku čas a pusťte si záznam ze streamu.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Ondrejem-Preussem-vceliste-podcast-50.mp3
Category:marketing -- posted at: 6:34am EDT

Karolina hovořila o tom, jak se ze záliby stal podnik s několika kamennými prodejnami a e-shopem, který v době jarní krize zaznamenal 220% nárůst objednávek a 260% nárůst tržeb. Stalo se tak i díky e-mail marketingu, po kterém Karolina sáhla v okamžiku, kdy se z e-shopu stal jediný prodejní kanál. Karolina také hovořila o tom, proč si jako stěžejní sociální síť pro komunikaci zvolila Instagram a jakými pravidly se při vytváření obsahu řídí. V rámci tohoto tématu zmínila také influencer marketing a to, co konkrétně jí přináší.

V druhé části rozhovoru Karolina hovořila o prezentaci značky na veřejných akcích, které buď sama pořádá nebo je na ně zvaná, a jaké další příležitosti to přináší. Na úplný závěr pak Karolina odpovídala na dotazy diváků. Zajímá vás, na jaké? Udělejte si chvilku čas a pusťte si záznam ze streamu.

Direct download: Kafe-a-marketing-s-Karolinou-Tomascovou-vceliste-podcast-49.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:40am EDT

Na historicky první online Kafe a marketing přijal pozvání moderátora Pepy Řezníčka Martin Mates. Ten spoluzaložil e-shop Econea.cz a rozpovídal se o tom, jak v něm dělají marketing.

Martin se nebál ukázat konkrétní čísla, a tak se dozvíte, jakou roli hrají v e-shopu sociální sítě a proč se nevyplatí reklamu na nich vypínat. Martin vám pak také odhalí, jak pracují s e-maily a jak vypadá jeden konkrétní strom automatizace.

Nakonec přišla řeč i na produktové podstránky a jejich popisky. Na úplný závěr pak Martin odpovídal na dotazy diváků. Zajímá vás, na jaké? Udělejte si chvilku čas a pusťte si záznam ze streamu.

Direct download: Kafe_a_marketing_Martin_Mates_podcast48.mp3
Category:marketing -- posted at: 1:36pm EDT

Po půl roce jsme se opět sešli na dalším Kafi a marketingu, tentokrát v prostorech Impact Hubu K10. Hostem byl Martin Bazala, který stojí za projektem RAYNET. Martin se rozhovořil o tom, jak je důležitý osobní přístup při komunikaci s klienty – zkrátka najít společnou řeč. Teprve poté se z klientů mohou stát věrní zákazníci.

Rejnoci v RAYNETu se také věnují ve velkém videoobsahu, na jejich webu najdete spoustu edukativního obsahu přístupného zdarma. Jaké byly začátky natáčení videí a jak vypadal výsledek, když práci svěřili profesionálnímu studiu?

Řeč přišla taky na e-mailing – Martin upozornil na tonalitu společnou pro celou firmu a jak lidský přístup zjednoduší navázání kontaktu na rozdíl od „standardních“ e-mailů.

Na závěr Martin ukázal, jak v RAYNETu pracují s marketingovým trychtýřem, který jim pomáhá při rozhodování, kolik investovat do reklamy na internetu.

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Martinem_Bazalou__Vceliste_podcast_47.mp3
Category:marketing -- posted at: 3:41am EDT

Dalším hostem již tradiční akce Kafe a marketing tentokrát byla Petra Plemlová, zakladatelka e-shopů specializujících se na látky a oblečení pro děti unuodesign.cz a unuo.cz. Krátce představila své firmy i svou vizi a pak už se vrhla přímo do marketingu. S Pepou Řezníčkem, který večerem provázel, si povídala třeba o transakčních e-mailech a jak je důležité, aby tón komunikace prostupoval vším, co firma vypustí do světa, nebo o tom, jak vůbec plánovat a vyhodnocovat marketing e-shopu. Říká vám něco zkratka PNO a používáte ji, nebo patříte k většině, která svůj marketing nemá úplně „vychytaný“? Najděte si hodinu a pusťte si záznam na YouTube, případně audio verzi, pokud zrovna máte plné ruce práce. 

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Petrou_Plemlovou_podcast_46.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:25am EDT

Na první Kafe a marketing tohoto roku dorazila Petra Dolejšová z advokátní kanceláře eLegal. Rozpovídala se o tom, jak firmě pomohl obsah, který se stal konkurenční výhodou – a to hlavně díky skvěle nastavenému tónu komunikace, jehož základem je lidský postoj v ne příliš (pro laiky) přístupném oboru. Řeč přišla i na GDPR nebo na to, jak se obhájit v prostředí, které je chráněno advokátním tajemstvím. Večerem provázel Josef Řezníček, který si na závěr pro Petru přichystal několik otázek, se kterými se v marketingu často setkává.

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Petrou_Dolejovou_leden_2020.mp3
Category:marketing -- posted at: 8:13am EDT

Poslední Kafe a marketing letošního roku uvítalo hned dva hosty – Matěje Kapošváryho a Lukáše Havláska ze Shopsys.cz. Ty se ve své firmě zaobírají tvorbou e-shopů na míru, a to i pro velké klienty, jako jsou Okay.cz nebo Superzoo.cz. Pepa Řezníček ze Včeliště si pro ně připravil spoustu zajímavých dotazů. Dozvěděli jsme se, proč jezdí na konference, kolik je to stojí a jak vůbec vyhodnocují, jestli se jim účast vyplatila. Shopsys také vydává vlastní časopis EXEC, k dispozici je už jeho deváté číslo. Jaká za ním stojí myšlenka? A co jim tvorba časopisu přináší? To vše dozvíte v záznamu, který jsme na akci pořídili. 

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Matjem_Kapovrym_a_Lukem_Havlskem_prosinec_2019.mp3
Category:marketing -- posted at: 11:08am EDT

Při příležitosti dalšího Kafe a marketingu usedl na gauč vedle Pepy Řezníčka Karel Dytrych z Freelo.cz. Rozpovídal se o tom, jak jeho SaaS aplikace (software jako služba) pomáhá firmám po celé ČR a o problémech, které musí firma řešit, když chce expandovat do zahraničí. Základem úspěchu Freela je podle Karla vztah se zákazníkem – ten si snaží vytvořit i pravidelnou tvorbou podcastů a webinářů.

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Karlem_Dytrychem_rijen_2019.mp3
Category:marketing -- posted at: 3:27am EDT

První poprázdninové Kafe a marketing je za námi. Na čestné místo na gauči se tentokrát usadil Daniel Višňák, který stojí za projektem eshoprestart.cz. V něm pomáhá různým e-shopům při cestě k úspěchu. Jeho hlavním mottem je, že musíte věci dělat jinak než ostatní. A i tom se rozpovídal ve Standard Cafe na Praze 1. Jak probudit v návštěvnících e-shopu emoce? Jak se odlišit od ostatních e-shopů? To se dozvíte ve videu nebo i audiozáznamu.

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Danielem_Visnakem_-_Vceliste_podcast_42.mp3
Category:marketing -- posted at: 7:18am EDT

Při příležitosti dalšího Kafe a marketingu jsme si popovídali s Terezou Kučerovou, kterou můžete znát jako Holku z digitálu. Účastníkům přiblížila svou cestu digitálním marketingem od počátku až po současnost a pobavila je mnoha historkami ze zákulisí. Večerem provázel a Tereze pokládal otázky Josef Řezníček, záznam z akce můžete nyní zhlédnout nebo si poslechnout i vy. Kafe a marketing se vrátí opět v září, do té doby na viděnou.

Direct download: Kafe_a_marketing_s_Terezou_Kuerovou_podcast_41.mp3
Category:marketing -- posted at: 6:40am EDT

K prvnímu neformálnímu povídání o marketingu jsme pozvali Kateřinu Fišerovou, CEO SmartEmailing.cz. Ta všem účastníkům pověděla, jak ve firmě dělají marketing, předala jim své zkušenosti a prozradila něco ze zákulisí firmy i ze svého života. Večerem provázel Josef Řezníček, zakladatel marketingové agentury Včeliště. A i vy si dnes můžete uvařit kafe a pustit záznam z akce – jak ve formě videa, tak i audia. Příjemnou zábavu.

Direct download: podcast-vceliste-40.mp3
Category:marketing -- posted at: 3:21am EDT

Jak zvládnout organizaci své práce na dálku? Jak komunikovat s kolegy, kteří mohou být i na druhém konci světa? Jak úkolovat lidi a zajistit předávání práce mezi pracovníky, aby vše šlapalo, jak má? Nejen o těchto tématech přednášel Josef Řezníček na Barcampu v Kolíně.

Direct download: Barcamp_Koln_2018_Josef_eznek_Jak_efektivn_pracovat_na_dlku.mp3
Category:general -- posted at: 8:04am EDT

Josef Řezníček se zúčastnil Barcampu Hradec Králové, kde představil agenturu Včeliště a mluvil o tom, jak Včelišti pomohl obsahový marketing, co jsme v rámci něho od vzniku Včeliště v roce 2012 udělali pro to, abychom se dostali na úroveň, na níž se momentálně nacházíme, a ukázal také několik konkrétních výsledků, kterých jsme jako marketingová agentura dosáhli. Tento příběh můžete brát jako hodnotnou inspiraci, pokud se v oblasti obsahového marketingu také pohybujete a chcete získat konkurenční výhodu.

Direct download: podcast-vceliste-38.mp3
Category:marketing -- posted at: 11:47am EDT

Tentokrát Josef Řezníček navštívil Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kde studentům prozradil, co je to obsahový marketing a jak správně na něj, aby skutečně prodával a fungoval tak, jak má. Na příkladech z praxe Josef studentům ukázal, jak budování takové obsahové strategie vypadá, jak důležité je plánování, včetně ukázek person, nákupních cyklů a cílů, jak propagovat vytvořený obsah a jak ho měřit.

Direct download: podcast-vceliste-37.mp3
Category:marketing -- posted at: 1:16pm EDT

V dnešním podcastu, který vznikl záznamem přednášky z veletrhu Marketing Mix 2017, vám Josef Řezníček prozradí, jak začít s obsahovým marketingem, který bude skutečně prodávat, a uvede také několik příkladů z praxe. Spolu s Josefem se podíváme také na to, jak díky obsahu vhodnému pro různé nákupní fáze oslovit zákazníky dřív než konkurence, jak na zákazníka získat kontakt a jak s ním poté pracovat. Na závěr vám Josef řekne, jaké největší chyby se v praxi vyskytují a kolik času a peněz vás mohou stát.

Direct download: podcast-vceliste-36-jak-vybudovat-obsah.mp3
Category:marketing -- posted at: 11:50am EDT

Co nabídnout návštěvníkovi webu, aby vám poskytl svůj e-mailový kontakt a stáhl si obsah, který jste pro něj připravili? Josef na veletrhu Marketing Mix 2017 uvedl mnoho hodnotných příkladů – ať už z vlastní praxe, nebo ze zkušeností ostatních. Každý si však v podcastu určitě najde něco, co ho inspiruje. Podívejte se tedy, jak takový obsahový magnet vytvořit a čeho s ním lze dosáhnout.

Direct download: Obsahove_magnety_.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Poslechněte si další včeliští podcast s Josefem Řezníčkem a Máriem Roženským o tom, jak může zákaznická podpora pomoct v obsahovém marketingu a jejich tipy, jak lépe komunikovat se zákazníky. Dozvíte se třeba, jak si vytvořit znalostní bázi a k čemu všemu vám může pomoct. Řeč bude i o tom, jak může zákaznická podpora pomáhat tvorbě obsahu na blog, jak využít zákaznickou podporu při tvorbě newsletteru, abychom zvýšili efektivitu e-mailingu, nebo jaké nástroje vám ze zkušenosti Mária s lepší zákaznickou podporu pomohou.

Direct download: Vceliste_podcast_35.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:45am EDT

Popis: Podívejte se na záznam živé přednášky IMsraz.cz (odkaz na http://imsraz.cz/49-imsraz-a-josef-reznicek-jak-z-nuly-rozjet-obsahovy-mark…), která se konala v Ostravě na konci února tohoto roku. Dozvíte se v ní, jak začít s obsahovým marketingem, co všechno k tomu budete potřebovat a jakých chyb se dopouští 90 % z vás i jak se jim vyvarovat. Povídání vychází ze zkušeností, které s obsahovým marketingem máme my na Včelišti. 

Direct download: podcast-vceliste-34.mp3
Category:marketing -- posted at: 6:59pm EDT

V dnešním podcatu se podíváme pod pokličku webových stránek jaknaexcel.cz z hlediska obsahu. V tomto obsahovém auditu vám ukážu, jak vylepšit obsah rozsáhlého webu a jak se postavit k obsahovému auditu, který pomůže zlepšit stránky. Odnést z něho si můžete nápady, jak na svém webu zefektivnit obsahový marketing a jak svůjj obsah vylepšit. 

Direct download: podcast-vceliste-33.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:35pm EDT

V dnešním podcastu uslyšíte Jirku Rosteckého, který pro svůj projekt mladypodnikatel.cz natočil už přes sto rozhovorů. Jirka vám poradí, jak začít s natáčením videí a co musel na začátku překonat. 

Dozvíte se také, co vlastně potřebujete na natáčení svých videí, jak si Jirka na svých stránkách plánuje nové hosty, nebo třeba, co se mu osvědčilo při propagaci videí.

Direct download: podcast-vceliste-30-rostecky.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

V dnešním podcastu uslyšíte Josefa Kroupu, který provozuje několik webů, spolupracuje s firmami jako takzvaný provizní (affiliate) partner a prodává reklamu. Pepa bude mluvit o tom, jak využívá obsah pro získání návštěvníků na své weby a jak má zorganizovaný marketing ve svém podnikání.

Direct download: podcast-vceliste-32.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:18pm EDT

V dnešním podcastu se se senior account manažerkou společnosti Biznisweb.sk, která pomáhá firmám a projektům jednoduše vytvořit webové stránky či e-shopy, bavíme o tom, jak jejich klienti (i oni sami) dělají obsahový marketing.
Dozvíte se mimo jiné, co je dle Jany nejdůležitější esencí obsahového marketingu, proč je přesvědčena, že je obsah tak důležitý a co může přinést. To vše na příkladech webů v praxi.

Direct download: podcast-vceliste-31.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:06pm EDT

V dnešním podcastu jsem navštívil Daniela Višňáka, bývalého majitele největšího internetového obchodu s hokejovým vybavením v ČR a vyzpovídal jsem ho v otázkách okolo jejich firemního blogu.

Jak s ním začali a proč, co jim funguje a kam by Dan směřoval blog v budoucnu se dozvíte v následujícím videu.

David si pro vás také nachystal speciální nabídku na jeho projektu modrakrev.cz na modrakrev.cz/vceliste.cz.

Direct download: podcast-vceliste-29.mp3
Category:marketing -- posted at: 2:33pm EDT

V dnešním podcastu si s Vlastimilem Ottem, odborníkem na Wordpress, popovídáme o tom, jak tento redakční systém využít pro obsahový marketing. Vlasta nám prozradí, jak lze využít Wordpress, i když používáme jiný systém na webu a jak na pěknou šablonu. Dále všem doporučí super doplňky a nastavení, které vám pomohou při obsahovém marketingu.

Direct download: podcast-vceliste-28.mp3
Category:marketing -- posted at: 2:25pm EDT

V dnešním podcastu si společně s českým odborníkem na e-mail marketingem Jakubem Čižmařem popovídáme o tom, jak dělat efektivní e-mailový marketing, když aktivně publikujeme vlastní obsah a děláme obsahový marketing.

Podíváme se například na to, jak vyřešit posílání prodejních a neprodejních emailů, či jak komunikovat i s těmi lidmi, kteří ještě nejsou připraveni nakoupit. Podíváme se také na skvělé příklady nastavených e-mail kampaní a jakých dosáhli výsledků.

Direct download: podcast-vceliste-27.mp3
Category:marketing -- posted at: 2:59pm EDT

V dnešním podcastu jsem si k sobě pozval odborníka na reklamu na Facebooku Davida Lorincze. Společně se podíváme na to, jak efektivně propagovat váš obsah na sociálních sítích. Dozvíte se například, co David vnímá za největší problém při obsahovém marketingu a propagaci na Fcebooku, jak při propagaci postupovat, nebo informace o vhodné cílové skupině i s pěkným příkladem.

Direct download: podcast-vceliste-26.mp3
Category:marketing -- posted at: 2:48pm EDT

V tomto podcastu zhodnotíme internetový obchod antena.cz po obsahové stránce. Toto je první obsahový audit, do které se může každý zdarma přihlásit. Podíváme se na nápady na nový obsah, který zajme zákazníky, jak vytvořit na webu průvodce, pár tipů na vylepšení webu a na nedostatky v referencích. Podobnými nedostatky trpí většina webů, sami si je můžete zkontrolovat na svých stránách a poučit se z nich.

Direct download: podcast-vceliste-25.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:47am EDT

Poslechněte si nový 24. včeliští podcast s Danem Višňákem o jeho cestě a rozvoji obchodu x-hokej.cz, který posunul z nuly až na jedničku ve svém oboru. Jak to udělal a kam ho to dostalo se dozvíte v dnešním podcastu. Dan si pro vás také připravil dárek, který si můžete zdarma stáhnout.

Direct download: podcast-vceliste-24.mp3
Category:marketing -- posted at: 4:44am EDT

V 23. podcastu se Josef podívá na zajímavé statistiky týkající se obsahového marketingu, na základě průzkumu tisíců marketérů z celého světa a pak se zamyslí nad budoucností obsahu na internetu. Dojde do 5 let k zanoření webů obsahem, nebo jde o dlouhodobě udržitelnou marketingovou strategii? To se dozvíte v tomto podcastu.

Direct download: podcast-vceliste-23.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:19am EDT

V 22. podcastu se společně s Míšou Kurtaničovou podíváme na nejdůležitější podstránky vašeho webu a pomůžeme vám s vylepšením textů na nich. Řeč bude o podstránce o nás, o článcích na blogu, nabídce služeb, referencích, detailu produktu a stránce kontaktujte nás. Máte super druper texty na webu? Poslechněte si náš podcast.

Direct download: vceliste-podcast-22.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:22pm EDT

V lednovém 21. podcastu jsme se podívali na zoubek 10 důvodům, proč obsahový marketing často z naší zkušenosti nefunguje a jak to napravit. Podcast jsem natočil s Míšou Kurtaničovou, naší obsahovou stratégyní na Včelišti. V podcastu se dozvíte 10 důvodů, proč vzniká 90 % problémů s obsahovým marketingem. Příjemný poslech.

Direct download: podcast-vceliste-21-2.mp3
Category:marketing -- posted at: 5:25am EDT

V posledním podcastu roku 2015 se podíváte do našich kanceláří, dozvíte se, co Včeliště.cz plánuje příští rok za velké věci a můžete se podívat na video vánoční překvapení, které jsme pro vás přichystali. Jak také zmiňujeme v podcastu, předeme všem klidné svátky a úspěšný rok 2016. Dnešní díl je vhodnější prohlédnout si jako video, ale pro ty, kteří si video nemůžou prohlédnout, máme k dispozici i audio verzi. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na vás zase po Novém roce.

Direct download: vceliste-podcast-21.mp3
Category:marketing -- posted at: 8:49am EDT

Dnešní jubilejní 20. podcast se věnuje praktickým ukázkám, na co všechno se často zapomíná, když plánujete či děláte internetový marketing a jak některá rozhodnutí na začátku mohou výrazně ovlivnit výsledky marketingu na internetu. Podcast je úzce provázaný s videem, proto doporučuji prohlédnout si ho spíše na videu, i když vše jsem se snažil popsat i slovně. 20. podcast jsem nahrál sám, ale absenci hosta plně nahradíme v podcastu nadcházejícím, který doufám vyjde na konci roku 2015.

Direct download: podcast-vceliste-20.mp3
Category:marketing -- posted at: 1:47pm EDT

Vytvořit kvalitní, informačně hodnotný a zároveň čtivý text, to neznamená zasednout k počítači, chvíli psát, odevzdat a nechat si zaplatit. Samotné tvorbě textu, pokud má být užitečný, předchází příprava, kterou si mnozí zadavatelé neumí představit. Jde o práci, jež na první pohled není vidět. Na druhý pohled však ano. Bez pořádné přípravy totiž skvělý text nenapíšete.

Co všechno je potřeba si uvědomit a z jakých kroků se příprava k napsání úspěšného textu skládá, si řekneme v novém podcastu, tentokrát s copywriterkou Petrou Malou. Udělejte si pohodlí a vyslechněte si dobře míněné rady.

Direct download: podcast-vceliste-19.mp3
Category:marketing -- posted at: 7:33am EDT

Co je to  infografika a jak ji využít ve vašem podnikání? To se dozvíte v novém pocastu a videocastu od Včeliště.cz, tentokrát s grafickou Aničkou Peckovou, která už vytvořila spoustu infografik. Podcast vám ukáže různé nápady na infografiky, které můžete převzít pro vaše podnikání, řekne, jak můžete infografiku využít pro získání pozornosti a popíše proces, jak správně infografiku vytvořit. Pohodlně se posaďte a poslouchejte.

Direct download: podcast-vceliste-18.mp3
Category:marketing -- posted at: 10:24am EDT

V dnešním one-man podcastu a videocastu se dozvíte velké změny na Včelišti, které vám u flipchartu představí zakladatel projektu, Josef Řezníček. Co vás čeká a kam se ubíráme? Co vám změna přinese a na co se můžete těšit? To všechno na vás čeká v tomto podcastu.

Direct download: podcast-vceliste-17.mp3
Category:marketing -- posted at: 10:45am EDT

Proč je dobré znát svoje cílové persony? Co je to persona, jak jí poznáme, jak jí vytvořit a na co se zaměřit? K čemu se persony používají a kde všude se nám budou hodit? Jak vypadají dobře a špatně vytvořené persony? To vše a více se dozvíte v tomto podcastu.

Direct download: podcast-vceliste-16.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Propagace obsahu je důležitou součástí efektivního obsahového marketingu. Jak ale dostat váš obsah ke správnému publiku? O tom bude náš následující podcast, který jsme na zkoušku zkusili i natočit na video. V podcastu se vám představím já, Josef Řezníček, a Petr Malec a povíme vám, jaké jsou možnosti propagace obsahu, který vám přinese kýžené návštěvníky a třeba i budoucí zákazníky. Dejte nám vědět, jestli se vám video formát líbí, nebo zda máme zůstat u audio podcastů.

Direct download: podcast-vceliste-15.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

V tomto patnáctém podcastu se díváme na zoubek textům webů a nejčastějším chybám, které vídáme na stránkách z pohledu copywritera. Dozvíte se, čím trpí pravděpodobně i vaše texty na webu a jak to napravit. S tématem mi pomůže naše copywriterka Petra Malá.

 

Direct download: podcast-vceliste-14.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Další podcast Včelište je tu a s ním i často rozebírané téma, o čem psát a jaký obsah vytvářet při obsahovém marketingu. O 6 krocích pro vymýšlení nápadů na témata pro obsahový marketing si bude povídat Josef Řezníček a Libor Kotek. V podcastu se dozvíte, jak vymyslet spoustu zajímavých témat, kterými nadchnete návštěvníky, dokonce i pro nudná témata. Těšit se můžete také na novou znělku a 2 závěrečné tipy na užitečné programy, které možná ješte neznáte. 

 

 

Direct download: podcast-vceliste-13.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Jak propojit online a offline marketing

Další díl podcastu Včeliště o tom, jak můžete propojit různé formy intrnetového marketingu s offline mrketingem a naopak. Na závěr pro vás máme tipy, jakým způsobem měřit offline marketing pomocí online nástrojů.

Direct download: podcast-vceliste-12.mp3
Category:marketing -- posted at: 2:26am EDT

Jedenáctý podcast od Včeliště.cz je věnovaný vyhledávačům Seznam.cz a Google.cz, aktuálním trendům ve vyhledávání a tomu, jak vidíme situaci do budoucna. V čem se liší oba vyhledávače a má smysl dělat jeden web pro Seznam a druhý pro Google? To všechno se dozvíte v tomto podcastu.

Direct download: podcast-vceliste-11.mp3
Category:marketing -- posted at: 10:59am EDT

V dnešním sólo podcastu se můžete těšit na rozebrání 10 kroků, kterými by měl při plánování a spouštění projít každý web. Je určený pro všechny, kteří právě spouští nový webový projekt, nebo by v budoucnu nějaké internetové stránky možná spouštět budou. V 37 minutách se dozvíte, na co při spouštění webu nezapomenout, jak je která fáze náročná, jak dlouho trvá a spoustu dalších užitečných informací. Podcast vám také prozradí některé šikovné nástroje, které v různých krocích využijete. Letní vydání včelího povídání je tu, račte stisknout tlačítko přehrát.

Direct download: podcast-vceliste-10.mp3
Category:marketing -- posted at: 10:39am EDT

Jak vypadá ideální klient, kterému dokážeme maximálně pomoci

V devátém podcastu jsme se sešli, abychom se zamysleli nad našimi potenciálními klienty. Dozvíte se, jakým klientům dokážeme maximálně pomoci a proč. Devátý podcast si poslechněte a napište nám, jak se vám líbil nebo co byste vylepšili.

Direct download: podcast-vceliste-9.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Tiskové zprávy jako forma linkbuildingu

V dnešním podcastu jsme si pro vás přichystali představení možná méně známé techniky linkbuildingu, kterou můžete použít pro oživení vaší propagace na internetu. Kromě toho se v nahrávce dozvíte několik žhavých novinek ve Včelišti a užijete si s námi další zajímavou půl hodinku poslechu.

Direct download: podcast-vceliste-8.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Chcete začít s internetovým marketingem, ale nevíte, jak na to? Tak to jste na té správné adrese. Mnoho lidí je na tom právě teď úplně stejně jako vy, a to víme z vlastní zkušenosti. Nejen proto jsme se pro vás rozhodli natočit podcast s názvem "Která forma internetového marketingu se hodí pro můj projekt". Společně v něm probereme všechny moderní formy propagace na Internetu, rozebereme si jejich výhody a nevýhody a u každé jednotlivé formy si povíme konkrétní příklady nějakých projektů. Tento podcast by vám tak měl výrazně ulehčit výběr vhodných forem internetového marketingu přímo pro váš projekt. Máte se tedy rozhodně na co těšit. Pojďme na to!

Direct download: podcast-vceliste-7.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Práce na dálku je téma již šestého podcastu, který jsme pro vás nahráli. Pokud se chcete dozvědět víc, jak na Včeliště.cz pracujeme, tak si ho poslechněte. Řekneme vám, v čem se lišíme od většiny českých agentur, a dozvíte se od nás tipypro práci na dálku. Na závěr podcastu zmíníme pár výhod, které nám práce na dálku poskytuje. Jestli o práci na dálku uvažujete nebo se vám podobná filozofie líbí, tak poslouchejte šestý podcast a napište nám, jak se vám líbil nebo jaký je váš názor na daný fenomén.

Direct download: podcast-vceliste-6.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Leden utekl jako voda a my jsme si pro vás připravili další díl našeho podcastu o internetovém marketingu. V pátém díle podcastu jsme se bavili o trendech internetového marketingu, které nás čekají v roce 2014. Možná máte ještě další predikce, a proto budeme rádi, když se s námi o ně podělíte v komentářích pod článkem. Jestli vás zajímá náš názor, na co se budete muset v roce 2014 soustředit, neváhejte a pusťte si naši lednovou nahrávku. Přejeme příjemný poslech.

Direct download: podcast-vceliste-5.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Poznejte sílu e-mail marketingu

Milí posluchači podcastu o internetovém marketingu z dílny Včeliště.cz. Tentokrát jsme se sešli s Josefem opět v jedné pražské kavárně a nad šálkem dobré kávy jsme si popovídali o e-mail marketingu. V dnešním podcastu se dozvíte ve zkratce, proč byste se o e-mail marketing měli zajímat a především, jak moc vám může pomoci. Nastíníme hlavní chyby, kterých se v něm vyvarovat, a představíme vám hlavní body strategie e-mail marketingu, kterou klientům připravujeme.

Direct download: podcast-vceliste-4.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Milí čtenáři a dnes i posluchači. Připravili jsme si pro vás již třetí díl našeho pravidelného pořadu zaměřeného na online marketing a všechny jeho moderní formy. Tentokrát jsme si v pražské kavárně společně s Josefem popovídali na téma „10 častých chyb v SEO„. Oba dva jsme vycházeli z našich osobních zkušeností s chybami v optimalizaci pro vyhledávače, které jsme za několik posledních let, co se zabýváme optimalizací webových stránek pro vyhledávače, nasbírali. Moc nás potěší, když si náš podcast poslechnete a napíšete nám na něj svůj názor. Vy sami můžete mít zajímavé zkušenosti s nejčastějšími chybami a diskuze k tomuto článku vám pomůže je sdílet s námi a ostatními příznivci SEO. Podcast si můžete poslechnout jako kulisu v práci nebo při cestě z ní (nebo do ní). 

 

Direct download: podcast-vceliste-3.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

Připravili jsme pro vás druhý díl podcastu s názvem „Jak na lepší konverze a návštěvníky“. Tentokrát jsme se s Josefem sešli, abychom vám sdělili různé tipy na vylepšení konverzního poměru. Celý podcast má lehce přes dvacet minut, takže vám nezabere ani moc času. A i to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli podcasty vytvářet. Sami moc dobře víme, že pročítání článků je někdy pěkně nudná záležitost a hlavně zabere množství cenného času.

Direct download: podcast-vceliste-2.mp3
Category:general -- posted at: 12:00pm EDT

Připravili jsme pro vás podcast na téma obsahový marketing. Trvalo to nějaký čas, ale konečně jsme se domluvili, abychom si společně popovídali. Poslech vám nezabere více než 25 minut a dozvíte se v něm ve zkratce naše názory na obsahový marketing, prozradíme vám tipy na nástroje, které sami  používáme, a společně se zamyslíme, jaký obsahový marketing může mít i pro vás smysl.

 

Direct download: vceliste_podcast_1.mp3
Category:marketing -- posted at: 12:00pm EDT

1